В математичній країні на початку числової прямої народився Нулик. Він був кругленький та задерикуватий. Він дуже пишався, що стояв на початку числової прямої, а всі інші цифри вишикувалися за ним.
Першою до Нулика прибігла Одиничка, але він не захотів подружитися з нею. Посміявшись з її носика, Нулик гордовито сказав: «Спочатку я!» і виставивши ніжку, додав: «Я,Я,Я, а потім ти!» І Одиничка перетворилася в дуже маленьке число: 0,0001.
Подібне траплялося з усіма цифрами, які приходили до Нулика. Він глузував з них, а потім перетворював на дуже маленькі числа... Світ навколо став мізерно-мікроскопічним. Двійку він обізвав довгошиєю гускою. Трійка була для нього зубатою потворою. Четвірку Нулик назвав одноногим стрибунцем...
Після такого спілкування цифри більше не бажали приходити до Нулика в гості. І він на довгий час залишився сам. Нулик намагався втішатися собою. Він казав «Я», зухвало вставляв ніжку і знов казав: «Я,Я,Я,Я...» (0,0000...) Але нічого не відбувалося. Нулик залишався нуликом... Врешті решт він почав розуміти, що сам по собі він є «абсолютним круглим нулем», схожим на дірку від бублика, або на чорну діру, що було ще гірше...Нулик дуже засмутився і навіть розплакався, але його слізки теж були пустими і лопалися, як мильні бульки!
Тоді Нулик заховав свою зухвалу ніжку, притулився до початку числової прямої і став просити про допомогу. Він навіть не знав, чи є хтось, хто зможе допомогти йому... Але враз над собою Нулик почув чийсь добрий, проникливий голос.
— Синку, я можу тобі допомогти!
Здивований Нулик підняв заплакані оченята і побачив Великого Математика.
— Чому Ти, такий Великий та Всемогутній, хочеш допомогти мені, нікчемному нулику?
— Саме тому, що ти зрозумів, ким ти є насправді. Саме тому Я бажаю тобі допомогти!
— Я образив всі цифри, насміхався з них... Я вигадував їм образливі прізвиська, але насправді я робив це із заздрості. Бо я не такий , як вони! Я трохи схожий на шестірку, але в неї є красива вигнута шия... Я трохи схожий на дев’ятку, але вона має чудову закручену ніжку... А вісімка! В неї аж два нулики... Але вони злиті і не розділяються! Ой, і що ж мені тепер робити?
Великий Математик усміхнувся:
— Все просто. Тобі треба навчитися бути слухняним! Спочатку, Нулику, ти підеш до кожної цифри і попросиш у неї пробачення! Потім Я розкажу тобі, що треба робити далі. Згода?
— Так, я згоден! — Вигукнув Нулик. — А якщо я стану дуже-дуже слухняним, то зможу вирости і стати вісімкою, або шестіркою чи дев’яткою???
— Ні, ти завжди будеш нулем!
— Нулем? ...О-о-о, як же мені сумно! Адже я нікчемна дірка від бублика... Або чорна діра... — похнюпився Нулик.
Великий Математик взяв малого нулика на руки й підняв його високо-високо вгору.
— Подивись, яка велика наша Математична країна! А ти, Нулику, дуже потрібний Мені, як нулик! Якщо ти будеш мені слухняний, якщо подружишся з усіма цифрами, всі разом ми зробимо дуже великі та важливі справи!
Нулик тихенько принишк у долонях Великого Математика. Він думав... По хвильці він прошепотів:
— Дякую! Я вірю, що потрібний Тобі! Я дуже хочу навчитися бути слухняним і разом з усіма зробити щось важливе...
І вони рушили по числовій прямій. Ось і будиночок одинички. Нулик тихенько постукав. Одиничка насторожено висунула свого носика, але побачивши, що біля Нулика стоїть Великий Математик, радісно вистрибнула на доріжку.
— Пробач мене... — чемно вклонився Нулик. — Я погано говорив про тебе... Насправді ти струнка і дуже спортивна! Дозволь подружитися з тобою.
— О, дякую! — зраділа Одиничка, з вдячністю поглядаючи на Великого Математика. — Я згодна з тобою дружити, Нулику!
Нулик взяв Одиничку за руку й сказав: «Спочатку ти!». Він виставив ніжку й додав: « а потім — я». (1,0) Але нічого не відбулося...
Нулик запитально поглянув на Великого Математика.
— Синку, ти знову поспішаєш! Візьміться за руки і покружляйте в математичному вальсі.
Нулик та Одиничка почали весело танцювати. І, о диво! Біля них з’явилося дуже гарненьке число десять (10).
— Ну що, чи до вподоби вам математичні танці?
— Дуже! — Вигукнули друзі.
— Тоді наші заняття ми обв’язково продовжимо. — сказав Великий Математик. — А зараз ми з Нуликом рушимо далі, бо йому треба помиритися та подружитися зі всіма цифрами.
— До зустрічі! — радісно помахали Одиничка та Десятка.
Отак у Нулика почалося нове життя. Він навчився слухатися Великого Математика і справді став Його улюбленим синочком! А Великий Математик навчив Нулика та його друзів танцювати математичні танці і водити хороводи, робити гімнастичні та акробатичні вправи в залах додавання, віднімання, ділення та множення. Всі разом в математичній країні вони і зараз роблять великі та важливі справи!
Ви можете завітати до них у гості і побачити все самі!
Левицька Галина,
Україна
Вірші й прозу писала з дитинства. У вирі життя і турбот моя квітка зів'яла, засохла... В 2003 році я зустріла Ісуса. Я дякую Богові, що Він не раз провів мене долиною смертною і дав нове життя. Дух Святий дає мені натхнення любити, радіти, писати...
Вийшла з друку моя перша книжечка з дитячими християнськими оповіданнями. Українською мовою. Повнокольорова. Замовити можна за тел. 0972665447 Моя сторінка в фейсбуці:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001665337155
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Поэзия : Ты Ночь Мне Даришь... - Лялин Андрей Владимирович (LAVScan) …В Начале Зари, Косые Лучики Бледного (едва проглядывавшего сквозь Предрассветную Мглу) Восходящего Солнца, Казались лишь Робкими Бликами, которые то Прятались, то Метались по Небосводу как Игривые Озорные Дети, Временно оставшиеся без Родительского Глаза и Предоставленные Самим Себе в Это Прекрасное и Свежее Розовеющее Утро…
…Но Вскоре…, Лучики-Дети… Вдоволь Натешившись и Наигравшись… Осушили Слезы Ночи, Впитав в Себя Ее Силу и Скрытый Смысл…
…Жадно Выпив Утреннюю Росу Они превратились в Беспощадный Жар Величественного Света и Пламени…
…Тот Жар, который Уже НИЧТО Было Не в Состоянии Остановить или Задержать, хотя бы на Время…
…Да и Само Время, Не Желало Этого Делать…, ибо Оно Шло Вместе с Ним…
…Во След Нежному, Желанному и (Увы) так Мимолетно Растаявшему Утру, Вступал Будничный День…
…День, который Безжалостно Сжигал и Уничтожал Все То, что перед этим так Трогательно и Кропотливо Создавала Величественная Ночь…
…День, который Нёс Этому Миру - Заботу, Суету и Страдания…
…Но День, За Которым Следовало Освобождение, Созидание и Радость…